Продаж земель сільськогосподарського призначення

Для українців продаж земель сільськогосподарського призначення https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/rinok-prodazhu-zemli-ta-spetsifika-ii-realizatsii/ – важливе питання, яке нова влада пропонує вирішити в найближчий час. Президент зобов’язаний змінити роки діючим моратором вже в кінці цього року, відповідно, в 2020 р. в країні потрібен заробити повноцінний ринок землі – для проведення цієї реформи Всесвітній банк надав 200 млн. грн.

Тим часом малих землевласників більше всього бентежить відсутність чистого та прозорого механізму продажу паїв – вирішити цю проблему досить легко, варто дозволити реалізувати та здати в оренду учасникам сільськогосподарського призначення через електронні площі ГП «Прозорро.Продажі».

Як легально купувати землю сільськогосподарського призначення через систему ProZorro.Sale

Площа сільськогосподарських підприємств України складає майже 43 млн. грн. га. З них 28 млн. га – це земельні паї, продаж яких за реальною, ринковою ціною дозволить землевласників розширювати бізнес, зокрема брати банківські кредити під заставу своєї ділянки. Важным є і той факт, що сьогодні землевласники за суттю є нечесними підприємцями, які роблять за маленьку плату орендують чужу землю, досконало не піклуючись про правильне обрання з стратегічним ресурсом держави.

За даними Міністерства агрополітики, після зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення за рік держбюджет країн поповнюється на суму, лише за приблизною оцінкою, що складається від 700 млн. до 1,5 млрд. доларів США. Але лише в тому випадку, якщо ринок землі буде регулювати нові, діючі законодавчі норми, держава створить відкритий реєстр усіх сільськогосподарських підприємств, орендувати або купити землю у крестьянина можна через сучасні публічні аукціони, що знаходяться в Інтернеті.

За три роки існування повністю автоматизованої системи Прозорро.Продажі довели свою ефективність – державні та приватні компанії через спеціальні електронні площі успішно реалізують об’єкти малої приватизації, активи неплатежездатних банків, віддають в оренду нежилі приміщення, торгові площі, парковки, грузові вагони, продають спеціальні оцінки розробку польових копалин та багато іншого.

Нескладна процедура проведення, відсутність пріоритетних та дискримінацій, велика клієнтська база та вільний доступ учасників аукціону з продажу земель – офіційна площадка «Українська універсальна біржа» зробила цей процес простим, доступним та прибутковим.