Житомирщина занимает 2-ое место в Украине по запасам лесных ресурсов

Мета візиту — запозичення досвіду організації робіт у сфері лісонасіннєвого господарства. Цей напрям сьогодні в Україні потребує удосконалення, впровадження нових методів і технологій, а оскільки в Білорусі йому приділяється дуже велика увага, приїхати вирішили саме сюди. У Білорусії працює Республіканський лісовий селекційно-насіннєвий центр, аналогів якого в Україні немає.

Новітні технології лісовпорядкування, лісового моніторингу, геоінформаційні системи і аерокосмічні методи для лісового господарства України — поки плани на перспективу.

Під час зустрічі української делегації з першим заступником міністра лісового господарства Білорусі Миколою Круком гостей цікавив білоруський досвід залучення інвестицій в галузь, розробки і впровадження нових технологій і техніки, питання охорони і захисту лісу, і, звичайно ж, такі важливі моменти, як рівень заробітної платні працівників галузі і їх соціальна захищеність. З великим інтересом учасники зустрічі обговорили найважливіші питання реформування галузі, організації лісозаготівель і реалізації продукції, оподаткування, розвитку партнерських зв’язків і лісової сертифікації.

Однією з актуальних проблем на сьогодні українські лісівники вважають думку громадськості про галузь. У нас говорять, що лісники більше рубають, ніж садять, білоруські ж працівники лісової галузі зуміли переламати цей стереотип. Вони приділяють багато уваги спілкуванню з журналістами, таким чином знайомлячи громадськість зі своїми проблемами та досягненнями.

Білоруські лісівники можуть повчитись в українських, як в короткі терміни перейти на самофінансування, навчитися заробляти і рахувати кожну копійку. Українське лісове господарство колись теж переживало непростий шлях переходу на фінансову самостійність. Сьогодні з державного бюджету галузь одержує близько 7 відсотків, інше заробляє сама. Те, що дає держава, витрачається в основному на охорону і захист лісу.