Суббота, Ноября 18, 2017

Наболіле про Церкву

Коли є два пастиря - за яким йти?

У Нововоронцовці відкрилась і вже деякий час функціонує друга Українська Православна Церква. Багатьох вірян ця подія вводить в оману, адже невідомо куди треба тепер йти на молитву, тим паче, що вже одна Українська Православна Церква у нас є і діє вона з давніх давен. Розташована ця стара Церква у історичному місці, здавна відведеному під будівництво саме Церкви. Бо як відомо, таке місце абияк, за людським хотінням чи велінням можновладців, не відводиться. У грізні роки гоніння на Православну Церкву - не вистояла історична будівля нашої Святині, була зруйнована. А на місці комплексу храмових споруд - залишилися лише стіни і фундамент Хрестильної будівлі, де свого часу приймали Святе Хрещення немовлята і дорослі нововоронцовці. Відновленням споруди й освяченням її на Церкву у честь Святителя Миколая, свого часу займалися небайдужі і безстрашні жителі Нововоронцовки, на чолі з священником. Безстрашні тому, бо часи самі розумієте які були, але вони вистояли, відродили, не дали розтягнути камінчики цегли і Віри. Мінялись часи, устрій Держави, а Церква набирала своїх нових прихожан, бо ті хто відроджував Церкву потихеньку йдуть до Творця, в ім'я якого і працювали, відроджували, захищали, терпіли наругу. А тепер виявляється, що задарма відроджували, бо розповзається по Нововоронцовці думка, що не у ту Церкву ось уже більше як 20 років за часів Незалежної України наші віряни ходять, а треба, виявляється у ту ходити, що розміщена у приміщенні Центральної районної лікарні, вона ж мовляв більш Українська ніж попередня. Ось і стали люди, роззирнулись і не знають, що робити?

По-перше, треба пояснити, що християнська Церква не ділиться за національною ознакою - за словами Спасителя, який сказав, що нема ні іудея, ні елліна, а є тільки віруючий во Христа Іісуса. По-друге, якщо вже так хочеться нам, на вістрі подій сьогодення помірятися тим, хто з нас більш щиріший Патріот України, хто більше любить її, працює на її добробут, а головне - молиться за Україну і за такий жаданий мир у Державі, просто переступити поріг нашої Української Православної Церкви, послухати Богослужіння, яке відбувається на канонічно прийнятій у всьому слов'янському світі мові, відстояти на молебні за мир, який відбувається щотижня, поговорити після Богослужіння з вірянами, які усе життя прожили в Україні і вважали себе українцями, а не сіяти розбрат поміж людьми у такий нелегкий для країни час. Тим паче, що у нашій затишній Церкві завжди раді новим прихожанам і місця у ній - усім вистачить.

А чим же краще - зрідка приїджаючий Священник, який сам порушує Святі Канони історичного Православного Вчення і призиває робити те саме своїх прихожан. Так, декотрим з нас ближче до того, нового приміщення ходити, так, багато хто з нас досі не знає усіх тонкощів Церковного устрою та Церковної ієрархії і нами легко маніпулювати. Давайте будемо навчатися, читати, а головне любити друг друга і міряти свою українськість не гаслами і нездійсненними обіцянками, а добрими ділами на благо спочатку хоча б свого селища — Нововоронцовки, а потім потихеньку, не беручи на себе непідйомних тягарів, і на благо усієї Держави — України, невід'ємною частиною якої ми усі себе завжди і вважаємо.

А щоб розставити усі крапки над “і”, та зрозумілою мовою пояснити про недоречність відкриття нового закладу Віри, то це те саме, якщо б сьогодні деякі учителі, медичні працівники, робітники будь якої з державних установ захотіли відкрити свою, нову організацію, наприклад, школу, лікарню чи навіть селищну раду, не приватну, як це зараз модно, а таку ж - державну. От не подобається їм комусь підпорядковуватись, хочеться самим головувати. У деяких з них і досвіду роботи багато, і кваліфікація дозволяє, і кошти від спонсорів, а може й з власної кишені найдуться, і робити вони будуть те саме що і у законному, державному закладі, але ми ж розуміємо, що це буде незаконно і рішення таких “нових” установ — буде не правомірне. А от у Церкві, яка відділена від держави ще за часів Радянського Союзу, вважається, що усе можна. Захотіли “нову” Церкву — отримуйте, тут же люди не зразу зрозуміють, що усі “рішення” такої установи — теж не правомірні, і прийдеться їм усім отримувати відповіді на свої прохання по-новому, у законній установі. І тут вже вимір йде не на папери, чи навіть грошові знаки, а на людські життя і смерть. Бо поховавши своїх родичів, чи охрестивши своїх дітей не по Закону, ми ризикуємо більшим ніж просто грошима, ми ризикуємо їх безсмертними душами. І сперечатись про чиюсь грішність чи праведність - можна до безтями, а створювати нову установу за власним бажанням, називаючи її Українською Православною Церквою, навіть на державному рівні — це не відповідає канонам Православ'я, а значить — незаконно, з яких би, навіть найкращих побажань це не відбувалось.

Наш кор

Comments:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

bigmir)net TOP 100Hosting Ukraine

Яндекс.Метрика
Restore Default Settings