Четверг, Июля 27, 2017

Православие

Преподобна Марія Єгипетська - хто вона?

Преподобна Марія Єгипетська - велика сила покаяння

27 березня почався 5 тиждень Великого Посту, який наприкінці, 2 квітня, у неділю, завершиться величним святом – Днем пам’яті преподобної Марії Єгипетської. Хто ж така ця жінка, вона єдина стала в чергу з великими святими чоловіками, яких Церква прославляє у дні Великого Посту? Марія Єгипетська ж поминається також у перший та останній тиждень, коли у всіх Православних Церквах світу читається Великий Покаянний канон Андрія Крицького. Заслуга її полягає в великій, а можливо правильніше сказати й у величезній силі покаяння.

З молодих років Марія, котрій тільки виповнилось 12 років, вийшла з під опіки батьків. А так як вона нічого не вміла робити, а заміж не вийшла, то й повела вона легке розбещене життя. В ньому було місце модним нарядам, вину, чоловікам, гарним стравам. Досягнувши 29 річного віку, провівши у гріховних утіхах 17 років, Марія захотіла попасти в Єрусалим, куди направлялось безліч паломників з усього світу. Зайвих грошей в Марії не було, тому вона вирішила розплатитися за мандрівку морем на кораблі у звичний для себе спосіб, спокусивши когось з багатих чоловіків. Таким чином Марія і приїхала до Єрусалиму, добралась до храму, а от переступити його поріг не змогла, як не намагалась. Якась, нікому не видима перепона не давала цього зробити. Скільки не билась Марія, а все дарма, от вона від усього серця і попросила Божу Матір випрохати у Свого Сина таку милість, щоб їй нарешті попасти до Храму. Натомість Марія пообіцяла покинути своє грішне життя і присвятити його рештки Богу і покаянню. Вона виконала свою обіцянку, після того як побувала нарешті в Храмі Господньому.

Останні свої 47 років прожила Марія в пустелі на самоті, борючись з своїми гріхами. Особливо важко їй було перші 17 років, коли їй виділись у сні та наяву - спокусливі танці, добре вино, чоловічі пестощі, добрі наїдки. Тільки заступництво Божої Матері, до якої Марія благала і вдень і вночі, допомогли їй вийти з цієї боротьби переможницею. Вже потім, цілих 30 років Марія плакала і молись за прощення своїх гріхів і спромоглася великих чудотворінь. Вона без перешкод переходила річку по її поверхні, як колись казав Ісус Христос, що хто вірить по-справжньому, той зможе все зробить. В пустелі вона їла тільки те, що змогла там добути. Тільки наприкінці свого життя, у передостанній рік, Марія зустріла людей - ченця Зосиму. Він на протязі багатьох років просив у Бога милості, показати йому наостанок життя справжнього праведника, великого у своїх духовних подвигах. І от Господь повелів йому йти у пустелю. Там він і зустрів Марію, у якої випросив розповісти про її життя, вона ж попросила через рік прийти Зосиму на теж саме місце, щоб їй причаститися Святих Христових Таїн. Зосима так і зробив, після чого отримав прохання прийти на це ж місце ще через рік.

Цілий рік чекав Зосима чекав цього дня, нікому не розповідаючи про велику подвижницю, як повеліла це сама Марія, та і саме ім’я Святої йому не було відомо. Прийшовши на місце через рік, він побачив уже померлу Марію зі складеними на грудях руками. Не знаючи, що йому робити з тілом, він угледів надпис на піску. Там було сказано, що Преподобна Марія померла рік назад,  1 квітня, в той самий день як причастилась Святих Таїн від його рук. А тіло треба поховати тут, на цьому ж місті.

Під рукою у Зосими нічого не було, а земля у пустелі – справжній моноліт. На допомогу йому прийшов могутній лев, якого Зосима зразу злякався. Але побачивши як він лизнув ноги у Марії, Зосима заспокоївся і попрохав лева вирити Марії могилу. Тільки лев і старець були на похованні, але прийшовши до свого монастиря, старець нарешті розповів про Велику Подвижницю усієї братії. Прожив Зосима ще майже 50 років, не доживши трохи до 100 літ, несучи у серці велику силу покаяння Преподобної Марії і прославляючи за все Бога Вседержителя.

Нам, усім християнам, які живуть у 21 столітті, житіє Преподобної Марії Єгипетської показує, що як би глибоко ти не впав, чим не согрішив – піднімайся, кайся, проси у Бога милості і спокутуй свої гріхи чим зможеш. Навіть якщо ти думаєш, що Бог у тебе в серці, все рівно треба прийти колись у Церкву, і сполучитись з усім християнським миром через прийняття Святих Христових Таїн, як це зробила свого часу Свята Марія Єгипетська.

У 5 тиждень Великого Посту кожен рік у храмі, освяченому на честь Преподобної Марії Єгипетської, що розташований у с. Мар’янське Апостолівського району Дніпропетровської області, проходить храмове свято. На нього з’їжджаються безліч гостей з усіх куточків Апостолівсього Благочинія, а також і з більш віддалених місць. На святі завжди буває і правлячий Архієрей Криворізької і Нікопольської єпархії – Митрополит Єфрем зі своїм хором. Усі бажаючи приєднатися до свята, можуть це залюбки зробити. Усіх присутніх в кінці Святкової Літургії чекає святкове частування.

 
 

Память 40 мучеников Севастийских

Память 40 мучеников Севастийских в Православной Церкви каждый год празднуется 22 марта. Но в 2017 году в связи тем, что праздник 40 Севастийский мучеников приходится на среду Крестопоклонной недели и в этот день совершается богослужение с поклонением Кресту, праздничное богослужение мученикам Севастийским переносится на 21 марта. Поэтому сегодня, 21 марта, в храмах отслужилась Литургия Преждеосвященных Даров.

История праздника

В 313 году Константин Великий издал указ, где христианам разрешалась свобода вероисповедания и они уравнивались в правах с язычниками. Но его соправитель Ликиний был убежденным язычником и в своей части империи решил искоренить христианство, которое значительно распространилось там. Ликиний готовился к войне против Константина и, боясь измены, решил очистить от христиан свое войско.

В то время в армянском городе Севастии одним из военачальников был Агриколай, ревностный сторонник язычества. Под его началом была дружина из сорока каппадокийцев, храбрых воинов, которые вышли победителями из многих сражений. Все они были христианами. Когда воины отказались принести жертву языческим богам, Агриколай заключил их в темницу. Воины предались усердной молитве и однажды ночью услышали голос: "Претерпевший до конца, тот спасен будет".

На следующее утро воинов вновь привели к Агриколаю. На этот раз язычник пустил в ход лесть. Он стал восхвалять их мужество, молодость и силу и снова предложил им отречься от Христа и тем снискать себе честь и расположение самого императора. Снова услышав отказ, Агриколай велел заковать воинов. Однако старший из них, Кирион, сказал: "Император не давал тебе права налагать на нас оковы". Агриколай смутился и приказал отвести воинов в темницу без оков.

Через семь дней в Севастию прибыл знатный сановник Лисий и устроил суд над воинами. Святые твердо отвечали: "Возьми не только наше воинское звание, но и жизни наши, для нас нет ничего дороже Христа Бога". Тогда Лисий велел побить святых мучеников камнями. Но камни летели мимо цели; камень, брошенный Лисием, попал в лицо Агриколаю. Мучители поняли, что святых ограждает какая-то невидимая сила. В темнице воины провели ночь в молитве и снова услышали утешающий их голос Господа: "Верующий в Меня, если и умрет, оживет. Дерзайте и не страшитесь, ибо восприимете венцы нетленные".
Допросы повторялись несколько дней, но воины же остались непреклонны.

Стояла зима, был сильный мороз. Святых воинов раздели, повели к озеру, находившемуся недалеко от города, и поставили под стражей на льду на всю ночь. Чтобы сломить волю мучеников, неподалеку на берегу растопили баню. В первом часу ночи, когда холод стал нестерпимым, один из воинов не выдержал и бросился бегом к бане, но едва он переступил порог, как упал замертво. В третьем часу ночи Господь послал отраду мученикам: неожиданно стало светло, лед растаял, и вода в озере стала теплой. Все стражники спали, бодрствовал только один по имени Аглаий. Взглянув на озеро, он увидел, что над головой каждого мученика появился светлый венец. Аглаий насчитал тридцать девять венцов и понял, что бежавший воин лишился своего венца. Тогда Аглаий разбудил остальных стражников, сбросил с себя одежду и сказал им: "И я - христианин!" - и присоединился к мученикам. Стоя в воде, он молился: "Господи Боже, я верую в Тебя, в Которого эти воины веруют. Присоедини и меня к ним, да сподоблюсь пострадать с Твоими рабами".

Наутро истязатели с удивлением увидели, что мученики живы, а их стражник Аглаий вместе с ними прославляет Христа. Тогда воинов вывели из воды и перебили им голени. Во время этой мучительной казни мать самого юного из воинов, Мелитона, убеждала сына не страшиться и претерпеть все до конца. Тела мучеников положили на колесницы и повезли на сожжение. Юный Мелитон еще дышал, и его оставили лежать на земле. Тогда мать подняла сына и на своих плечах понесла его вслед за колесницей. Когда Мелитон испустил последний вздох, мать положила его на колесницу рядом с телами его святых сподвижников. Тела святых были сожжены на костре, а обуглившиеся кости брошены в воду, чтобы христиане не собрали их.

Спустя три дня мученики явились во сне блаженному Петру, епископу Севастийскому, и повелели ему предать погребению их останки. Епископ с несколькими клириками ночью собрал останки славных мучеников и с честью похоронил их.

Имена мучеников: Кирион, Кандид, Домн, Исихий, Ираклий, Смарагд, Евноик, Уалент (Валент), Вивиан, Клавдий, Приск, Феодул, Евтихий, Иоанн, Ксанфий, Илиан, Сисиний, Ангий, Аетий, Флавий, Акакий, Екдикий, Лисимах, Александр, Илий, Горгоний, Феофил, Дометиан, Гаий, Леонтий, Афанасий, Кирилл, Сакердон, Николай, Уалерий (Валерий), Филоктимон, Севериан, Худион, Мелитон и Аглаий.

 
   

Таїнство маслособорування 2017 року

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

18 березня 2017 року у Свято-Миколаївському храмі селища Нововоронцовка після завершення суботньої служби та панахиди, відбудеться Маслособорування. Це одне з 7 таїнств Православної Церкви, коли людина отримує прощення забутих гріхів, та зцілення від своїх хвороб (по вірі). Йому передує сповідь, а після, наступної ж неділі, Причастя Святих Христових Таїн.

 

 
   

Великі святині у Нововронцовці

20 червня 2016 року у День Святого Духа, який прихожани православного віросповідання відзначають на слідуючий день після Святої Трійці, у Нововоронцовці відбудеться велика подія. О 13 годині до храму Святителя Миколая будуть привезені ікони з мощами святих, а також ікони з великих духовних святинь. Усі бажаючі прикластися до святині, а також відслужити молебень за здоров’я, може прийти і зробити це без усіляких перепон. Тепер не треба витрачати час і кошти, яких нам усім завжди не вистачає – святині самі завітають до нас. Організували цю велику подію о.Серафим за благословенням о.Димитрія, благочинного Нововоронцовського округу Української Православної Церкви. Приходьте самі і приводьте діточок, у наш складний час це хороша нагода помолитися разом за себе і за всіх рідних, близьких, знайомих. Можливо благодать Божа торкнеться саме Вас, перетворивши величне свято Святого Духа на день Вашого відродження і оновлення.

 
   

Святкове Богослужіння на Паску

Служба на Страсній седмиці

В середу о 4 – й годині вечірня та утреня

В четвер – Божественна Літургія. Сповідь і причастя після загальної панахиди. Панахиди відправлятися не будуть аж до проводів.

В четвер увечері утреня: читається 12 Євангелій святих страстей Господа нашого Ісуса Христа о 5 – й годині вечора.

У Велику п’ятницю о 2-ій годині дня відправляється вечірня суботи, а також буде винос Плащаниці.

У Велику суботу починається служба о 6 – ій годині ранку, а о 7 – ій ранку обносимо навколо церкви Плащаницю. І також буде сповідь та причастя вірних церкві.

Служба на Пасху

В суботу ввечері половина 12 –ї години починається служба.

Вноситься Плащаниця у вівтар, а о 24 годині починається Великодня відправа і біля 4 –ї години ранку пасха буде освячена. В неділю о 2 – й годині дня буде вечірня.

Улюблені в Господі дорогі брати й сестри! Радісно оспівуємо Воскреслого з Гробу Христа Життєдавця, прославимо і возвеличимо Його усім своїм життям, усією силою нашої віри і любові. Вітаю вас усіх із Великим і світлим святом Пасхи Христової, бажаю усім насолодитися торжеством віри во спасіння своїх душ, у славу Святої Церкви та на благо нашої земної Батьківщини.

Христос Воскресе! Воістину Воскресе!

Димитрій Палагнюк, настоятель Свято – Миколаївського храму, благочинний Нововоронцовського округу.

 
   

Страница 1 из 9

<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Следующая > Последняя >>

bigmir)net TOP 100Hosting Ukraine

Яндекс.Метрика
Restore Default Settings