Среда, Января 17, 2018

Преподобна Марія Єгипетська - хто вона?

Преподобна Марія Єгипетська - велика сила покаяння

27 березня почався 5 тиждень Великого Посту, який наприкінці, 2 квітня, у неділю, завершиться величним святом – Днем пам’яті преподобної Марії Єгипетської. Хто ж така ця жінка, вона єдина стала в чергу з великими святими чоловіками, яких Церква прославляє у дні Великого Посту? Марія Єгипетська ж поминається також у перший та останній тиждень, коли у всіх Православних Церквах світу читається Великий Покаянний канон Андрія Крицького. Заслуга її полягає в великій, а можливо правильніше сказати й у величезній силі покаяння.

З молодих років Марія, котрій тільки виповнилось 12 років, вийшла з під опіки батьків. А так як вона нічого не вміла робити, а заміж не вийшла, то й повела вона легке розбещене життя. В ньому було місце модним нарядам, вину, чоловікам, гарним стравам. Досягнувши 29 річного віку, провівши у гріховних утіхах 17 років, Марія захотіла попасти в Єрусалим, куди направлялось безліч паломників з усього світу. Зайвих грошей в Марії не було, тому вона вирішила розплатитися за мандрівку морем на кораблі у звичний для себе спосіб, спокусивши когось з багатих чоловіків. Таким чином Марія і приїхала до Єрусалиму, добралась до храму, а от переступити його поріг не змогла, як не намагалась. Якась, нікому не видима перепона не давала цього зробити. Скільки не билась Марія, а все дарма, от вона від усього серця і попросила Божу Матір випрохати у Свого Сина таку милість, щоб їй нарешті попасти до Храму. Натомість Марія пообіцяла покинути своє грішне життя і присвятити його рештки Богу і покаянню. Вона виконала свою обіцянку, після того як побувала нарешті в Храмі Господньому.

Останні свої 47 років прожила Марія в пустелі на самоті, борючись з своїми гріхами. Особливо важко їй було перші 17 років, коли їй виділись у сні та наяву - спокусливі танці, добре вино, чоловічі пестощі, добрі наїдки. Тільки заступництво Божої Матері, до якої Марія благала і вдень і вночі, допомогли їй вийти з цієї боротьби переможницею. Вже потім, цілих 30 років Марія плакала і молись за прощення своїх гріхів і спромоглася великих чудотворінь. Вона без перешкод переходила річку по її поверхні, як колись казав Ісус Христос, що хто вірить по-справжньому, той зможе все зробить. В пустелі вона їла тільки те, що змогла там добути. Тільки наприкінці свого життя, у передостанній рік, Марія зустріла людей - ченця Зосиму. Він на протязі багатьох років просив у Бога милості, показати йому наостанок життя справжнього праведника, великого у своїх духовних подвигах. І от Господь повелів йому йти у пустелю. Там він і зустрів Марію, у якої випросив розповісти про її життя, вона ж попросила через рік прийти Зосиму на теж саме місце, щоб їй причаститися Святих Христових Таїн. Зосима так і зробив, після чого отримав прохання прийти на це ж місце ще через рік.

Цілий рік чекав Зосима чекав цього дня, нікому не розповідаючи про велику подвижницю, як повеліла це сама Марія, та і саме ім’я Святої йому не було відомо. Прийшовши на місце через рік, він побачив уже померлу Марію зі складеними на грудях руками. Не знаючи, що йому робити з тілом, він угледів надпис на піску. Там було сказано, що Преподобна Марія померла рік назад,  1 квітня, в той самий день як причастилась Святих Таїн від його рук. А тіло треба поховати тут, на цьому ж місті.

Під рукою у Зосими нічого не було, а земля у пустелі – справжній моноліт. На допомогу йому прийшов могутній лев, якого Зосима зразу злякався. Але побачивши як він лизнув ноги у Марії, Зосима заспокоївся і попрохав лева вирити Марії могилу. Тільки лев і старець були на похованні, але прийшовши до свого монастиря, старець нарешті розповів про Велику Подвижницю усієї братії. Прожив Зосима ще майже 50 років, не доживши трохи до 100 літ, несучи у серці велику силу покаяння Преподобної Марії і прославляючи за все Бога Вседержителя.

Нам, усім християнам, які живуть у 21 столітті, житіє Преподобної Марії Єгипетської показує, що як би глибоко ти не впав, чим не согрішив – піднімайся, кайся, проси у Бога милості і спокутуй свої гріхи чим зможеш. Навіть якщо ти думаєш, що Бог у тебе в серці, все рівно треба прийти колись у Церкву, і сполучитись з усім християнським миром через прийняття Святих Христових Таїн, як це зробила свого часу Свята Марія Єгипетська.

У 5 тиждень Великого Посту кожен рік у храмі, освяченому на честь Преподобної Марії Єгипетської, що розташований у с. Мар’янське Апостолівського району Дніпропетровської області, проходить храмове свято. На нього з’їжджаються безліч гостей з усіх куточків Апостолівсього Благочинія, а також і з більш віддалених місць. На святі завжди буває і правлячий Архієрей Криворізької і Нікопольської єпархії – Митрополит Єфрем зі своїм хором. Усі бажаючи приєднатися до свята, можуть це залюбки зробити. Усіх присутніх в кінці Святкової Літургії чекає святкове частування.

Comments:

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

bigmir)net TOP 100Hosting Ukraine

Яндекс.Метрика
Restore Default Settings